Kaligrafijos dirbtuvės su Yefferson Huamán (Peru)

Data: Spalio 21 d. 14 val. (trukmė 3 val.) 

Lokacija: Atomic Garden

Kaina: 120 Eur

Kalba: Ispanų / anglų

Registracija:
https://forms.gle/4brkKpf8uWGknq8YA

Į Lietuvą iš Limos atvyksta CHICHA kaligrafijos meistras, menininkas Yefferson Huamán, kuris lankysis IN LATINO festivalyje (spalio 21-22 d.). Netikėtai smagi žinia –  jis sutiko su Atomic Garden bendruomene pasidalinti savo žiniomis apie CHICHA grafikos stilių ir pravesti raidžių rašymo (kaligrafijos) dirbtuves. Tik vieną dieną, grupės dydis ribotas. 

Nežinantiems kas yra CHICHA – tai savitas muzikos stilius iš Peru, 50-aisiais gimęs iš bandymo suderinti nesuderinamus elementus. Bet tai daugiau nei muzika – tai šviesos ir maišto subkultūra, autentiškas meninis stilius bei gyvenimo būdas, kurio esmė “arte del pueblo para el pueblo“ – žmonių menas žmonėms.

CHICHA vizualinės išraiškos gimė tiesiog iš poreikio grafiką ir dizainą pritaikyti vinilinių plokštelių viršeliams. 80-aisiais tokio dizaino raidės ir spalvos jau tapo rankiniu būdu masiškai gaminamais plakatais, skirtais anonsuoti koncertus. Fluorescencinių spalvų naudojimas tuo metu Peru buvo visiškai nauja ir nesuvokiama estetika gatvės grafikoje, o šiandien  – tai jau tarptautiniu mastu pripažįstamas bei populiarus šiuolaikinis menas ir mados dizainas. 

Dirbtuvės skirtos dizaineriams ir kūrybininkams, visgi dalyviams tikrai nėra būtinas specialus meno ar dizaino išsilavinimas. Tinka visiems norintiems atrasti savitą rašymo stilių, išmokti pasiduodi CHICHA derančiam nesuderinamumui, atrasti ryškias spalvas bei, žinoma, pamankštinti rankas. 

Dirbtuvių metu susipažinsite su CHICHA kaligrafijos elementais ir patys juos “raitydami” išmoksite, o gal net ir pamilsite autentišką Peru subkultūros rašymo stilių. Galiausiai prisiminsite dažnai apleidžiamą kūrybinį procesą – kaligrafinį rašymą ranka ant popieriaus!

Apie dėstytojus. 

Antonio Bechtle  –  Lietuvoje gyvenantis peruietis, dirbęs „Not Perfect Y&R Vilnius“, vėliau net septynerius metus – „Milk“, daugiausia apdovanojimų sukaupusioje agentūroje Baltijos šalyse. Šiuo metu Antonio į priekį veda savo agentūrą Vilniuje ir dalijasi savo patirtimi su „The Atomic Garden“ mokiniais, yra ilgalaikis IN LATINO draugas ir 2022-ųjų ambasadorius, nes domisi CHICHA ir palaiko šios subkultūros kūrybiškumą nesuderinamumą. Kas geriau nei Antonio įves lietuvaičius apie Peru ir CHICHA judėjimą? 


Yefferson Huamán  – menininkas, iliustratorius, graffiti meistras ir chicha kaligrafijos stiliaus ekspertas iš Limos, Peru. Jo parodos ir meno projektai ne kartą surengti Peru, Čilėje, Bolivijoje, Argentinoje, Prancūzijoje. O nuo 2012 m. jis yra meno studijos „Ruta Mare“ įkūrėjas ir vadovas, kurios tikslas populiarinti Limos miesto vizualinę vaizduotę ir kūrybą.