Kartu su Peru meno istoriku Alfredo Villar

Data: Spalio 22 d. 19:30 (trukmė 1 val.) 

Lokacija: Bernardinų kiemas, vyninė „Vyno vinis“ (Maironio g. 12)

Kaina: atidarymas/nemokamai

Chicha meno kilmė ir esmė yra Chicha muzika. 

60-aisiais Peru gimęs tropinės muzikos žanras, kurio vizualinės išraiškos gimė tiesiog iš poreikio grafiką ir dizainą pritaikyti vinilinių plokštelių viršeliams. Vėliau, 80-aisiais tokio dizaino raidės ir spalvos jau tapo rankomis masiškai gaminamais plakatais, skirtais anonsuoti koncertus. Fluorescencinių spalvų naudojimas tuo metu Peru buvo visiškai nauja ir nesuvokiama estetika gatvės grafikoje, o šiandien  – tai jau tarptautiniu mastu pripažįstamas bei populiarus šiuolaikinis menas ir mados dizainas. 

Susitikimas su Alfredo Villar – svarbiausias viso In Latino festivalio akcentas. Ko gero vienintelis nuoseklus Chicha judėjimo tyrinėtojas ir parodų kuratorius, meno istorikas ir rašytojas iš Peru papasakos apie šią subkultūrą bei jos menines raiškos formas viską, ką reikia žinoti ir suprasti. Susitikimo metu su Alfredo Villar išgirsite ne tik apie chicha muzikos istoriją bet ir kaip vizualumas nuolat buvo su ja susijęs.

Chicha music is the origin of chicha art. A tropical musical genre born in Perú 50 years ago and that has developed a visual content that started first in the graphics and design of vinyl record covers. In the 80s this design of letters and colors became serigraphied posters that were used to announce the chicha concerts. The use of fluorescent colors was the new element of this street graphics that have devoloped and now include urban art and fashion design. The lectur will focus on the history of the music but also making connections with the visual history that goes with it. Yawar Chicha is also the new book of Alfredo Villar about chicha music and graphics.